Bez kategorii Porady

Qatar Airlines – jak wygląda lot?

Qatar Airlines

Nie wiem jak wy, ale mnie mocno stresują nowe sytuacje. Tak samo zastanawiam się, jak wygląda lot nową dla mnie linią lotniczą. Qatar Airlines leciałam do Tajlandii. Czego można oczekiwać? Jak wygląda lot? Czy warto skorzystać z oferty tego przewoźnika?

Kilka słów o przewoźniku

Qatar Airlines to katarski narodowy przewoźnik, który na rynku funkcjonuje od 1993 roku. Linie te są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Wygrały plebiscyt Skytrax w 2011, 2012, 2015, 2017 i 2019 roku. Latają one na wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy. Dzięki nim możemy dolecieć do ponad 160 państw na świecie. Od 2012 roku Qatar Airlines lata również z lotniska Chopina w Warszawie. Kursy między stolicą Polski a Doha odbywają się codziennie, dzięki czemu za pomocą tych linii możemy dolecieć do wielu istotnych destynacji.

Lotnisko Doha
Lotnisko – Doha

Jak wygląda lot?

Jeśli wasze dotychczasowe lotowe doświadczenia były głównie z tanimi liniami odkryjecie, że w tym przypadku za ceną idzie jakość. Już na dzień dobry otrzymacie zestaw stardowy do chillowania: kocyk, poduszkę, a także nawilżane chusteczki do odświeżenia rąk. Jeśli planowany lot odbywa się w nocy, dodatkowo dostajemy pakiet, w którym znajduje szczoteczka i pasta do zębów, balsam do ust, skatpetki, osłonka na oczy i zatyczki do uszu. Rozrywkę na pokładzie zapewniają nam ekrany, gdzie znajdziemy filmy (również te najnowsze!), seriale (niestety zazwyczaj po jednym, losowym sezonie), muzyka czy też gry. Niestety w zależności od samolotu ekrany działały różnie. Podczas lotu serwowany jest jeden główny posiłek oraz kilka przystawek w zależności od długości lotów. Co można powiedzieć o jedzeniu? Jak na samolotowe całkiem przyzwoite. Dodatkowo mamy nielimitowane napoje, w tym także alkohol.

Jeśli szukacie jakichś dodatkowych informacji, możecie je znaleźć na stronie przewoźnika klikając TUTAJ.

Qatar Airlines

Qatar Airlines – czy warto?

Qatar Airlines są uznawane za jedne z najlepszych linii lotniczych na świecie, w moim odczuciu słusznie. Lot był całkiem miły, dlatego jeśli macie wybór i możliwość, polecam skorzystanie właśnie z ich usług.

Qatar Airlines - lotnisko
Lotnisko w Katarze

You Might Also Like