Lifestyle

Mam swoje miejsce – poznajcie sklep Draca!

DRACA - moja marka biżuterii

Bardzo długo mnie tu nie było. Nie dlatego, że nigdzie nie wyjeżdżałam – przez ostatni rok zdążyłam wrócić do ulubionej Pragi, a także odwiedzić Londyn i zjechać po raz kolejny Bałkany. Mam do opisania masę fajnych miejsc i z pewnością niedługo to zrobię. Czemu więc mimo chęci milczałam?

DRACA – pomysł

Kilka dni po moich urodzinach (które BTW też spędziłam w cudownym miejscu!) gadałam z przyjaciółką, która narzekała, że nie może znaleźć biżuterii dla siebie. Rzuciłam wówczas: „Powinnyśmy otworzyć własny sklep z biżuterią!” . Po spontanicznym, 5-minutowym googlowaniu jak to zrobić, stwierdziłyśmy, że się da i zabrałyśmy się do pracy. I pyk, minął rok i mogę przedstawić Wam naszą markę DRACA!

Nie było to tak proste, jak nam się początkowo wydawało. Cały proces okazał się dużo bardziej skomplikowany, niż nam się wydawało. Nasza wiedza na temat biżuterii ograniczała się wówczas do umiejętności wskazania określonych rzeczy i stwierdzenia „o, ładne!”. Przez ostani rok ciężko pracowałyśmy, uczyłyśmy się i nabywałyśmy nowe umiejętności. To serio niesamowita droga, którą przeszłyśmy. Myślę, że w wolniejszej chwili opowiem tu więcej o całym procesie, żeby może zainspirować innych do otworzenia czegoś własnego. Będę też update’ować, jak DRACA się rozwija.

Co znajdziecie w sklepie?

Szukając pomysłów sięgnęłyśmy z Anką do początków naszej znajomości, kiedy to w liceum o profilu klasycznym uczyłyśmy się łacińskich słówek i recytowania „Eneidy” w oryginale. I o ile Ance wiedza zyskana w lo się przydaje na co dzień, dla mnie to nowość. Na początek zaczynamy z mini-kolekcją medalików z boginiami olimpijskimi. Każda z nich symbolizuje trochę inny charakter i nieco inne oczekiwania od życia. Różne, ale zawsze wyjątkowe. Mamy jeszcze masę pomysłów na piękne, inspirowane antykiem świecidła, ale te (mam nadzieję!) będziemy dodawać stopniowo.

Dopiero zaczynamy całą zabawę i jest trochę stresik, ale i ekscytacja. Jeśli chcecie trochę nas wesprzeć, zaobserwujcie i udostępnijcie nas na Facebooku i Instagramie. Zerknijcie też na www.draca.pl, może znajdziecie coś siebie. Ja tymczasem obiecuję blogową poprawę i biorę się do dalszej pracy 🙂

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply