Podróże Ukraina

5 knajp, które musisz odwiedzić we Lwowie

Lwów może przyprawić cię o gastronomiczny zawrót głowy! Przed przyjazdem sama w to nie wierzyłam, jednak deszczowa pogoda zmusiła mnie do zweryfikowania tej opinii. Rzeczywiście – we Lwowie możesz dobrze zjeść i napić się w ciekawej atmosferze! Gdzie najlepiej ruszyć?

Ten materiał jest częścią cyklu wpisów o Lwowie. Znajdziecie w nim artykuły:

  1. 5 knajp, które musisz odwiedzić we Lwowie
  2. Lwów – Co? Jak? Za ile?
  3. Co zobaczyć we Lwowie? 7 propozycji

Poczta

Sprawdź knajpy we Lwowie - Poczta

Makarony na poczcie? Jak najbardziej! Położony przy ulicy Drukarskiej znajdziecie duży wybór pysznych, robionych na miejscu makaronów. Proces ich produkcji możemy podpatrzeć, siedząc na sali. Wnętrze jest niezwykle klimatyczne – ściany zapełnione są pocztówkami ze Lwowa. Oprócz makaronów, warto również spróbować oferowanych w knajpie nalewek.

ZNAJDZIESZ POD ADRESEM: Drukarska vul. 3, Lwów 79008

Baczewski

Knajpy we Lwowie - Baczewski

Restauracja, która uznawana jest za jedną z lepszych we Lwowie. Aby zweryfikować tę opinię trzeba jednak odstać swoje w kolejce – w naszym przypadku było to 1,5 godziny, co ponoć jest normą. Moje znudzenie w kolejce przerywali jedynie wychodzący z sali goście, którzy zapewniali czekających, że warto. Mówili prawdę! Wszystkie potrawy, których mieliśmy okazję spróbować, były prawdziwą ucztą! W restauracji znajdziemy nowoczesne dania kuchni polskiej, galicyjskiej i żydowskiej. Możemy również skosztować wyśmienitych nalewek. Stosunek ceny do jakości również jest bardzo korzystny: za trzydaniowy obiad i napój zapłacimy ok. 60 zł. Jeśli chcecie uniknąć czekania w kolejce, możecie zrobić rezerwacje, jednak uprzedzam – wg pracowników na rezerwacje czeka się ok. dwóch tygodni. Od jakiegoś czasu możemy się również cieszyć kuchnią z Baczewskiego w Warszawie.

Knajpy we Lwowie - Baczewski

Teatr piwa Pravda

Knajpy we Lwowie - Teatr piwa Pravda

Piwo możemy możemy wypić w wielu lwowskich knajpach. Z pewnością jednym z najpopularniejszych miejsc jest Teatr Piwa Pravda położony przy Rynku Głównym. Jest to wielki, trzypoziomowy lokal urządzony w industrialnym stylu. Na parterze znajduje się sklep z piwami i związanymi z nim gadżetami. Można zakupić tam ciekawie nazwane trunki, kufle, podkładki, a także… koszulki i skarpetki. W lokalu można wypić i zjeść, ale polecałabym raczej przekąski do piwa, niż pełne dania. Wieczorami odbywają się różne wydarzenia, na które warto się wybrać. My fantastycznie bawiliśmy się na jednym z koncertów.

ZAJRZYJ NA STRONĘ WWW.

Knajpy we Lwowie - teatr piwa Pravda

Pijana Wiśnia we Lwowie

A gdyby tak wybrać się do lokalu, gdzie serwowany jest tylko JEDEN trunek, a mimo to świetnie prosperuje? Takim właśnie miejscem jest Pijana Wiśnia. W lokalu serwuje autorską, wiśniowa (jak sama nazwa wskazuje) nalewkę. Knajpa jest malutka, wieczorem zatłoczona. Z pewnością warto zajrzeć tam przynajmniej na chwilę i spróbować trunku. Jeśli nie chcecie jechać aż do Lwowa, możecie również zajrzeć do filii w Warszawie i Krakowie.

LOKAL ZNAJDZIESZ POD ADRESEM: Rynok pl. 11, Lwów

Lampa Gazowa

Knajpy we Lwowie - Lampa Gazowa

Miejsce, gdzie pijąc alkohol możemy poczuć się jak w chemicznej pracowni. Na wejściu czeka na nas „bramkarz” ubrany w strój z XIX wieku. W środku czekają na nas kolorowe nalewki podawane w…laboratoryjnych menzurkach. Lampy gazowe, którymi ozdobione jest wnętrze, dodają miejscu charakteru. Wszystko to na cześć Ignacego Łukasiewicza i jego wynalazku. Tylko tutaj również możecie liczyć na wybuchające rachunki 😉

LOKAL ZNAJDZIESZ POD ADRESEM: Virmenska vul. 20, Lwów.

Spróbój we Lwowie - Lampa Gazowa

+ BONUS – Kryjówka

Sprawdź knajpy we Lwowie - kryjówka

Dla Polaków może to być dość kontrowersyjna pozycja. My trafiliśmy tam przypadkiem, chcąc dostać się w zupełnie inne miejsce. Skąd kontrowersje związane z Kryjówką? Jest to miejsce, którego motywem przewodnim jest bandera. Aby dostać się do środka należy wypić kieliszek wódki z rąk „banderowca”, a następnie powiedzieć „Slava Ukrainie!”. W środku znajdziecie archiwalne zdjęcia, broń i… zasadniczo przeciętną kuchnię. Kelnerzy przebrani są w mundury, a po sali krąży banderowiec dolewający gościom wódki. Zainteresowani mogą tam zajrzeć choćby dla ciekawego klimatu miejsca.

LOKAL ZNAJDZIESZ POD ADRESEM: Rynok Sq., 14, Lwów.

Byliście w którymś z tych miejsc? Co dorzucilibyście do tej listy?

You Might Also Like

74 komentarze

Leave a Reply