Jordania Podróże

Jordan Pass – czy to się opłaca?

Jordania staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wyjazdów. Państwo to, pragnąć ułatwić nam zwiedzanie stworzyło Jordan Pass. Gdzie ją nabyć? Jak z niej korzystać? Jakie korzyści przyniesie nam używanie Jordan Pass?

Jordan Pass - czy to się opłaca?

Artykuł ten jest jednym z cyklu wpisów o Jordanii. W tej serii możecie przecytać również:

 1. Kuchnia Jordańska na warsztatach kulinarnych
 2. Ciekawostki o Jordanii – 25 faktów
 3. Jordan Pass – czy to się opłaca?
 4. Podróż po Jordanii – jak zwiedzić ją w 5 dni?

Co to takiego i do czego służy?

Jodan Pass jest specjalną kartą dla turystów, którzy chcą zwiedzać Jordanię. Zastępuje nam ona wizę i wejściówki do najważniejszych atrakcji kraju. Dokument jest ważny przez 12 miesięcy od dnia zakupu, z atrakcji natomiast możemy korzystać przez 2 tygodnie od pierwszego użycia JP. Możemy wybrać jeden z trzech wariantów Jordan Pass. Różnią się one zasadniczo jedynie liczbą dni, którą będziemy mogli spędzić w Petrze:

 • Jednodniowy wstęp – Jordan Wanderer – 70 JOD
 • Dwudniowy wstęp – Jordan Exprorer – 75 JOD
 • Trzydniowy wstęp – Jordan Expert – 80 JOD

Wybrałam najtańszy wariant i nie żałuje. Jeden dzień w Petrze wystarczy wam spokojnie, zwłaszcza jeśli wybieracie się na wycieczkę głównym szlakiem.

Co możemy zobaczyć w ramach JP?

W ramach korzystania z karty możemy zobaczyć aż 40 najważniejszych atrakcji Jordanii. Wśród nich znajdziemy między innymi:

 • Petrę
 • Wadi Rum
 • Cytadelę w Ammanie
 • Jerash
 • Teatr Rzymski w Ammanie
 • Muzeum a Aquabie

Jak korzystać z karty?

Z karty możemy korzystać zarówno w formie PDF-a, jak i wydrukowanej kartki. Istotny jest znajdujący się tam kod QR. Po przyjeździe na do Jordanii Jordan Pass należy okazać urzędnikowi na lotnisku/przejścu granicznym. Dzięki JP będziemy w stanie bez problemu znaleść się na terytorium Jordanii.

Podobnie sytuacja przedstawia się z odwiedzaniem atrakcji. Wystarczy, że okażemy kartę przed wejściem do danego miejsca i powinniśmy wejść bez problemu.

Niezwykle istotne jest, że aby móc korzystać z karty jako wizy, należy pozostać na terenie Jordanii przynajmniej przez 3 noce.

Czy faktycznie warto?

Kalkulacja w tym przypadku jest bardzo prosta – jeśli zamierzamy w Jordanii zobaczyć cokolwiek, Jordan Pass to dobra inwestycja. Przykładowo: za najtańszy wariant JP zapłacimy 70 JOD. Aby ta inwestycja nam się zwróciła wystarczy, że wjedziemy na terytorium Jordanii (40 JOD) i zobaczymy Petrę (50 JOD). Nie ma więc wątpliwości, że jednym z etapów przygotowań do wyjazdu do tego kraju powinno być nabycie JP.

Gdzie nabyć Jordan Pass?

Jeśli przekonałam was do zakupienia karty przed wyjazdem, teraz warto wiedzieć, gdzie to zrobić. Poniżej, znajdziecie link, gdzie możecie nabyć kartę. Miłego zwiedzania!

-> Tu <– możesz zakupić Jordan Pass

You Might Also Like

52 komentarze

Leave a Reply